Smartfony Nokia

Nokia – знаменитая финская компания, занимающаяся разработкой и производством телекоммуникационного оборудования и существующая уже более 150 лет. Smartfony Nokia пользовались огромной популярностью в России и за рубежом в нулевых, однако со временем производитель растерял позиции в этом сегменте, а позже и вовсе продал свои патенты и разработки компании Microsoft.

Od 2016 roku Nokia próbuje zacząć "od zera". Nowe smartfony fińskiego producenta diametralnie różnią się od tych urządzeń, które są produkowane pod marką wcześniej.

Подробнее
 

Co się stało z Nokia?

To, że w 2011 roku firma Nokia zrobiła zakład na Windows Phone i postanowiła zrezygnować z Symbian i казавшейся perspektywicznym MeeGo, nie poszło jej na korzyść. Użytkownicy nie docenili niepowtarzalny marmurowa interfejs Windows Phone, są zawiedzeni przeciętne technicznymi gadżetów serii Lumia, a także скудностью sklepu z aplikacjami. Udział w rynku urządzeń mobilnych, zapracowaną Nokia, gwałtownie spadała, aż w 2012 roku wyniosła śmieszne 3%. Następnie została zawarta umowa z Microsoft – amerykańska firma otrzymała prawo do korzystania z fińską marką aż do 2016 roku.

Właśnie w tym roku rozpoczyna się odrodzenie fińskiej firmy. Weterani Nokia założyli organizację HMD Global, która wykupiła firma Microsoft Mobile i zajęła się produkcją nowych smartfonów pod słynnym znakiem towarowym.

Smartfony Nokia – какие они?

Na nowych smartfonach Nokia użytkownik nie znajdzie Windows Phone – mobile "wiatr" w końcu "zatonął w лету" w 2016 roku. Nowoczesne gadżety od fińskiej firmy pracują pod kontrolą systemu Android – jest o wiele bardziej wygodny i prosty system operacyjny.

U nokii są i inne korzyści:

  • Wysoka jakość wykonania. To właśnie ten plus Nokia traktuje jako główny atut. Wielu użytkowników do tej pory pamiętają świetnie wykonane modele, niepublikowane do Lumia – na przykład, N Więc fińska firma wykorzystuje swoją reputację wiarygodnego producenta, w celu odzyskania pozycji.
  • Szybkie "żelazo" z Qualcomm. Procesory od MTK Nokia uzupełnia tylko tanich modeli.
  • Wspaniałe kamery z obiektywami od Zeiss. Należy pamiętać, że wiele modeli Nokia obsługuje dwukierunkową zdjęcia – można użyć tylnej i przedniej kamery jednocześnie.

Mimo masę zalet smartfonów Nokia, szybko wrócić do pozycji, firmie nie udało się. Na podstawie wyników 2017 roku w Rosji firma zajęła dopiero 8 miejsce w największych producentów urządzeń mobilnych.

Najlepsze smartfony Nokia

Marki Nokia stopniowo powrócił na rynek smartfonów. Znaczy, można zapoznać się z najlepszymi modelami.

Niedrogi smartfon Nokia 5.3 przyjechał do Rosji

W połowie marca firma HMD Global zaprezentowała budżetową nowość Nokia 5.3. Teraz na smartphone otworzyły się oficjalne предзаказы w Rosji, ale dokładną datę premiery...

W Rosji przedstawili telefon Nokia 7.2

Wydany we wrześniu Nokia 7.2 już przyjechał do Rosji i jest sprzedawany w kolorze czarnym, białym i zielonym kolorze. Cennik przyjęcia, biorąc pod uwagę jego wydajność i aparat.