Aplikacje

Мобильным приложением называется программа, предназначенная специально для смартфона, коммуникатора или планшета. Aplikacje создаются под определенную операционную систему (например, iOS или Android) для выполнения какой-либо задачи. Такими задачами могут быть решение житейской проблемы, помощь в бизнесе либо просто развлечение пользователя.

Подробнее

Gdzie można pobrać aplikacje?

Najważniejsze telefony programy są zawsze ustawione w gadżetach domyślnie. W szczególności, pierwszymi aplikacjami uważa się książkę kontaktów i usługę wysyłania SMS-ów. Wraz z rozwojem telefonii komórkowej i technologii programowania aplikacji mobilnych poszły daleko do przodu, i gadżety zamieniły się ze środków komunikacji wielofunkcyjne narzędzia.

Ustaw aplikacja na iPhone można tylko poprzez oficjalny sklep AppStore – takie ograniczenie służy do ochrony przed wirusami. Najlepsze aplikacje na Android umieszczone w Google Play – ten sklep może pochwalić się bольшим ilością darmowych programów w języku rosyjskim, niż AppStore. Na Androida są instalowane i programy innych firm (w tym własnoręcznie zaprojektowane) – limity na pobieranie только z Google Play nie ma. Posiadacze smartfonów z Windows Mobile warto zwrócić się do Microsoft Store, ale tam aplikacji jeszcze trochę, bo jak sklep tylko weszła w fazę aktywnego rozwoju.

czy Muszę płacić za aplikacje?

W sklepach z aplikacjami dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe programy. Większość programów rozprzestrzenia się na modelu "фримиум", która zakłada, że użytkownik może zainstalować za darmo aplikacja z ograniczoną funkcjonalnością, a to za pełna funkcjonalność trzeba zapłacić. Się bać, że wydatki będą imponujące, nie warto – wiele programów mają więcej niż liberalnego cenę, która nie przekracza 100 zł.

Tematyka aplikacji mobilnych zupełnie zróżnicowana. O tym, jakie aplikacje zajmują wiodącą pozycję w swoich niszach, można dowiedzieć się z przydziału naszego serwisu.

Najlepsze kamery do Androida

Wielu właścicieli smartfonów używa do robienia zdjęć standardowa aplikacja, która ma jedynie podstawową funkcjonalność.

Najlepsze programy do rozpoznawania muzyki

Każdy choć raz znalazł się w takiej sytuacji, kiedy musieliśmy długo dręczyć dostęp do internetu i przyjaciół, aby dowiedzieć się nazwa podoba utworu muzycznego, usłyszał w sklepie...

Najlepsze aplikacje do rysowania

Nowoczesny artysta łatwo może się obejść bez szkicownika i bez farb: specjalne oprogramowanie dla tabletów z systemem Android i iOS pozwala na tworzenie cyfrowych pracy dowolnym stopniu...

Najlepsze бенчмарки dla Androida

punkt odniesienia — jest to specjalny rodzaj aplikacji, które pozwalają ocenić możliwości urządzenia. W tym artykule będziemy mówić o najlepszych бенчмарках, przeznaczonych dla systemu operacyjnego...

Najlepszych menedżerów zadań

Menedżerów zadań wydają się dość proste DLA, ograniczoną funkcjonalnie, jednak nowe zadanie-aplikacje pojawiają się niemal co tydzień, a każda z nich różni się takimi...

Najlepsze programy do przechowywania haseł

Aktywny użytkownik internetu zmuszony przechowywać ogromne ilości haseł – od serwisów społecznościowych i elektronicznych skrzynek pocztowych do sklepów internetowych i gier online.

Najlepsze aplikacje do biegania

Wcześniej, aby śledzić przejechane kilometry, бегуну musieli kupić specjalne urządzenie w sklepie sportowym – teraz tę funkcję w stanie wziąć na siebie...

Przydatne aplikacje dla uczniów

Nowoczesne uczniowie chodzą na zajęcia wcale nie z podręczników, zaciągniętych w bibliotece, a z ipada i tablety z systemem Android.

Najlepsze dopalacze na Android

Wiele smartfonów z systemem Android wyposażone w słabymi częściami. W związku z tym ich działanie nie można nazwać bez zarzutu.