Статьи

Jak wybrać słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem MP3?

Szczegółowo opowiedzieć o plusach i minusach słuchawek, odtwarzaczy i przedstawiamy pięć najlepszych modeli sprzedawanych w Rosji.

Niewytłumaczalna moc przewodów słuchawek спутываться w kieszeni użytkownika do stanu cewki poświęcono już wiele memów. Kiedy po raz kolejny wyciągasz z kieszeni taka plątanina, to szalenie irytujące. Rozplątywać kable w podrażnieniu, można pociągnąć za jeden z nich zbyt mocno – i słuchawki pójdą na śmietnik.

Na szczęście, producenci mogli zaoferować alternatywę przewodowym "затычкам" – słuchawki-odtwarzacz. Co to są słuchawki z odtwarzaczem i jakie są ich zalety i wady, opowiada użytkownik Sony Walkman WH505 c 8-letnim stażem.

Co to słuchawki odtwarzacz?

Słuchawki-плеер – это гаджет преимущественно закрытого типа со слотом под флэш-карту. Возможность замены karty pamięci zależy od cech konstrukcyjnych słuchawek. W niektórych modelach nie można jej wymienić bez konieczności demontażu gadżetu. W tym przypadku, aby przesłać nowe utwory i usuwać nudne działa tylko przez kabel USB.

Zarządzanie utworami odbywa się poprzez klawisze i przełączniki umieszczone na miski słuchawek. Na przykład, po krótkim naciśnięciu na włącznik zaczyna grać następna na liście kompozycja, a po długiej – następny na liście album. Można także regulować poziom głośności, aktywować inny preset eq lub tryb Shuffle – odtwarzanie utworów w kolejności losowej.

Mimo, że w internecie część użytkowników twierdzi, że słuchawki odtwarzacz brzmią źle, to nie tak. Ten "слушок" — produkt "zepsutego telefonu", a najbardziej aktywnie rozprzestrzeniają go ci, którzy z słuchawkami z wbudowanym odtwarzaczem spraw w ogóle nie mieli. W każdym razie słuchawki odtwarzacz mają złącze 3.5 mm, dzięki czemu można podłączyć je do telefonu za pomocą kabla AUX.

Zalety i wady

Oto kilka powodów, dla których użytkownicy duszy nie чают słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem:

 • Долгое время работы. Людей почему-то поражает, когда им говоришь, что наушники-плеер нужно заряжать раз в 2 недели. Но это на самом деле так. Если «уши» зарядить перед поездкой, то кабель питания можно с собой не брать. В среднем одного заряда хватает на 12 godzin проигрывания музыки.
 • Nie ma przewodów. Słuchać słuchawki odtwarzacz podczas joggingu – czysta przyjemność. Uciec z увесистым 6-calowy smartfon, który wisi w kieszeni short – takie sobie hobby.
 • Jest radio. Jeśli cię męczy twój listy odtwarzania, można przełączyć się na modne stację i zapoznania się z muzycznymi nowościami. Prawda, funkcja FM-radio wyposażone są w nie wszystkie odtwarzacze.

U słuchawek z odtwarzaczem są to cechy, które producentom warto byłoby zastanowić się ponad skrupulatnie:

 • Nawigacja utworów. W playliście na smartfonie znaleźć utwór, który chcesz posłuchać, to bułka z masłem. A to ze słuchawkami odtwarzaczem sprawa wygląda inaczej. Za pomocą przełącznika możesz przejść na następny / poprzedni utwór lub następny / poprzedni album. Jeśli między tylko że wysłuchaniu kompozycji i piosenką, którą pragniesz posłuchać kolejnej, jeszcze 40 utworów, musisz nacisnąć na przełącznik 40 razy.
 • Ciężar. Słuchawki-плеер тяжелее обычных, поскольку имеют «начинку» — микропроцессор, флэшку, аккумулятор. В среднем вес составляет около 250-300 граммов.
 • Konserwacji. Niestety, u wielu modeli – w tym u najmocniej lubianych autorem słuchawek Sony Walkman WH505 – флэшка не изымается. Так что, если гаджет вдруг откажет, придется обращаться за диагностикой в сервис. Хотя, возможно, такая банальная операция, как замена karty pamięci, позволила бы пользователю вернуть плеер к состоянию работоспособности без лишних затрат.

Jakimi są bezprzewodowe słuchawki odtwarzacz?

W zależności od konstrukcji, słuchawki, odtwarzacz dzielą się na pełnowymiarowe lub zamknięte (z lewej) i sportowe (po prawej).

В sportowych słuchawek акцент сделан на компактность. Весят они как пушинка, однако звучат довольно посредственно. Человек, который привык к звучанию полноразмерных наушников, спортивные «затычки» будет слушать через боль. Отметим, что спортивные наушники не отличаются автономностью – от батарейки они работают 7-8 godzin.

U słuchawek nausznych zwykle po prostu fenomenalny zakres częstotliwości. Modele Sony Walkman, na przykład, przekazują częstotliwości od 5 Hz do 25000 Hz – i to przy tym, że człowiek słyszy zakres 16-20000 Hz. Biegać w słuchawkach typu zamkniętego można, ich waga nie daje dużego dyskomfortu, gdy są na głowie. Ale jeśli chcesz zrobić sobie przerwę i słuchać odgłosów ulicy podczas joggingu, to powiesi je na szyję — wtedy kubki będą nieprzyjemne pokonać na klatce piersiowej.

Słuchawki-плеер закрытого типа – довольно хрупкая вещь. Рекомендуем всячески защищать гаджет от падений и ударов. Спортивные наушники, напротив, прочны.

Również słuchawki odtwarzacz klasyfikują obecność radia FM, wsparciu Bluetooth, stopień ochrony od wody. Jednak te opcje, chyba nie wymagają wyjaśnień.

Jak wybrać słuchawki z odtwarzaczem?

Pozwolić sobie wybierać słuchawki po wyglądzie może człowiek, nie wymagający co do jakości dźwięku, który słucha, na przykład muzykę do koncentracji na pracy. A oto melomana trzeba rozumieć w danych technicznych i wybrać słuchawki wychodząc z nich. W przeciwnym razie droga zakup może okazać się rozczarowaniem.

Na co należy patrzeć:

 • Czułość. Wbrew powszechnemu przekonaniu, to właśnie czułość określa głośność słuchawek, a nie moc. Normą jest "korytarz" 90-120 db.
 • Impedancja. Impedancja (opór) – parametr zwrotny czułości. Dla słuchawek norma – 16-40 db, wartość średnia – 32 db.
 • Moc. Wartość mocy jest teraz – nie jest najważniejsze, bo w nowoczesnych słuchawek są wzmacniacze. Dzięki wzmacniaczom nawet przy minimalnej mocy można uzyskać przyzwoity dźwięk. Tutaj polecamy skupić się na szeroki "korytarz" wartości 50-100 mw.
 • zakres Częstotliwości. Частотного диапазона 20-20000 Hz достаточно. Частоты ниже человек слышит только при идеальных условиях и до определенного возраста.
 • Ilość pamięci. Na ten parametr można nie zwrócić uwagi, jeśli w słuchawkach-odtwarzacz posiada możliwość wymiany pamięci usb. Jeśli nie, lepiej wziąć z 16 Gb. Zresztą, twój autora-melomana nie udało się wypełnić tę ilość nawet do połowy.
 • Autonomia. Czas pracy modeli różni: jedni pracują bez ładowania 40 godzin, inne – tylko 7. Tutaj trudno coś doradzić, bo ważne jest, aby reprezentować, jak często i długo meloman słucha muzyki. Autonomia w 20 godzin – więcej niż przyzwoity wynik. Można słuchać słuchawki przez godzinę dziennie w ciągu 3 tygodni. Przy okazji, w stanie wyłączonym prawie nie tracą ładunek.
 • Ciężar. Słuchawki закрытого типа должны весить до 300 граммов, чтобы вы смогли пользоваться ими без дискомфорта. Спортивные наушники весят, как правило, около 30 граммов.

Projekt też jest ważny. U autora tego artykułu z modelem Walkman WH505 zdarzyła się miłość od pierwszego wejrzenia – nie zakochać się w słuchawki, umieszczone na specjalnej tabliczce szafie Sony z podświetleniem, było niemożliwe. Za wspaniały projekt japońskiego odtwarzacza warto byłoby wybaczyć i braki w brzmieniu – gdyby są one, oczywiście, istniały.

Top 5 słuchawek z wbudowanym odtwarzaczem

Sony Walkman WH505 teraz, niestety, można kupić chyba, że na "Авито". Jednak w sprzedaży detalicznej w 2020 roku sporo przyzwoitych słuchawek, odtwarzaczy – zarówno sportowego, jak i zamkniętych typów. Pięciu najlepszych mamy teraz przedstawimy.

Sony NW-WS413

 • Wbudowana pamięć: 4 Gb
 • Czas pracy: 12 godzin
 • Waga: 32 gramy
 • zakres Częstotliwości: 20-20000 Hz

Cena: od 6 150 rubli

Sony NW-WS413 – идеальный гаджет для любителей активного образа жизни. Słuchawki соответствуют стандарту IP68 – to są dobrze zabezpieczone przed kurzem i wilgocią. WS413 wytrzyma zanurzenie nawet w słonej wodzie na głębokość 2 metry w ciągu pół godziny – po tym, będą one zachowują pełną funkcjonalność.

Любопытной функцией плеера является так называемая «звук вокруг». Słuchawki фиксируют звуки, окружающие слушателя, и гармонично «вплетают» их в звуковую дорожку. Благодаря этому пользователь не потеряет ориентацию в пространстве, даже если будет слушать любимые треки на максимальной громкости.

Bluedio T2+ Turbine

 • Wbudowana pamięć: do 32 Gb
 • Czas pracy: 40 godzin
 • Waga: 224 gramy
 • zakres Częstotliwości: 20-20000 Hz
 • Czułość: 110 db
 • Impedancja: 16 Ohm

Cena: od 1 570 rubli

Российские эксперты в аудиотехнике характеризуют Bluedio T2+ Turbine не иначе как китайский феномен. В этих наушниках скрывается батарея, которая обеспечивает сумасшедшую автономность — до 40 (!) часов без подзарядки. Казалось бы, при этом плеер должен быть весом с небольшую гирю, но нет – всего 224 gramy.

Miłośnicy muzyki-параноикам "uszy" od Bluedio lepiej nie brać – takie długo będą szukać jakiś haczyk, ale w końcu po prostu spędzają czas zmarnowany. Bo cena T2+ co do jakości dźwięku i funkcjonalności zaniżone w 2,5-3 razy. Opracowanie słuchawek całkowicie sponsorował chiński wyszukiwania "gigant" Baidu, więc Bluedio może sobie pozwolić sprzedawać gadżet na śmieciowe ceny.

Nia-Q8

 • Wbudowana pamięć: do 32 Gb
 • Czas pracy: 12 godzin
 • Waga: 130 g
 • zakres Częstotliwości: 20-20000 Hz
 • Czułość: 108 db
 • Impedancja: 32 Ohm

Cena: od 899 rubli

Nia-Q8 – сверхбюджетная model słuchawek odtwarzacza. Główną zaletą urządzenia jest jego kompaktowość – ważą "uszy" zaledwie 130 gramów. Cechy Nia-Q8 "trzyma znaczek", ale brzmi gorzej niż warunkowe Bluedio – niskie częstotliwości nie jest tak dobrze rozwinięta.

Model wyposażony w mikrofon, tak, że można go używać jako zestawu słuchawkowego – aby odebrać połączenie, wystarczy nacisnąć przycisk na lewym kielichu. Karty pamięci są obsługiwane pojemności do 32 Gb w obudowie SD.

SODO MH5

 • Wbudowana pamięć: do 32 Gb
 • Czas pracy: 7 godzin
 • Waga: 258 g
 • zakres Częstotliwości: 40-16000 Hz
 • Czułość: 58 db

Cena: 1 990 zł

Jeśli spojrzeć na cechy SODO MH5, to cena może wydawać się wysoka. Pasmo przenoszenia odtwarzacza wąska: ważne basowe częstotliwości, które są odpowiedzialne za "грувовость" dźwięku (20-40 Hz), przycięte.

Ale tak naprawdę główną wartością SODO MH5 tkwi w ich funkcjonalności. Słuchanie muzyki z pamięci flash – tylko jeden ze scenariuszy. Gdy utwory z karty утомят, można połączyć się ze smartfonem przez bluetooth lub NFC i posłuchać utworu z listy odtwarzania VK. Również SODO MH5 można używać jako Zestawu słuchawkowego Bluetooth, radia, a nawet przenośnej kolumny – miski проворачиваются o 180° w pozycji "na zewnątrz".

AfterShokz Xtrainerz

 • Wbudowana pamięć: 4 Gb
 • Czas pracy: 8 godzin
 • Waga: 30 g
 • zakres Częstotliwości: 20-20000 Hz
 • Czułość: 98 db
 • Impedancja: 8.5 Ohm

Cena: od 13 990 zł

W AfterShokz wymyślili, chyba najbardziej сюрреалистичное wynalazek w branży – sportowe słuchawki, które nie trzeba wkładać do uszu. Xtrainerz przekazują dźwięk przez głośniki, a przez пьезодатчики — na tkanki kostnej czaszki. Technologia przewodnictwo kostne istnieje od dawna. Jej używają profesjonalni piloci, a także jest stosowany przy tworzeniu aparatów słuchowych. Ucho pozostaje otwarte, tak że człowiek nie abstrahuje się od otoczenia.

AfterShokz Xtrainerz spełniają wymagania normy IP68, z nimi można nurkować na głębokość do 2 metrów. Rama słuchawek jest niezwykle trwały, ponieważ wykonany jest z tytanu.

Zawarcie

Słuchawki с картой памяти – очень удобный девайс, особенно для спортсменов и людей, ведущих активный образ жизни. Однако в 2020 году таких наушников в России, увы, продаётся немного, а те, которые есть в магазинах, выпущены малоизвестными китайскими производителями. Sony перестала производить наушники-плееры – в каталоге японской фирмы все больше Bluetooth- и NFC-наушников. Так что если вы захотите попробовать, как звучат классические «Уокмены» WH303 и WH505, эти модели придётся искать на сайтах подержанных вещей.

Komentować